We wtorek 19 maja 2026 roku odbyły się eliminacje gminne XLIII Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w literaturze” skierowanego do uczniów klas I- IV szkół podstawowych z miasta i gminy Myszyniec. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej literatury ukazującej przebogate tradycje historyczne ludzi, pejzaż Ziemi Kurpiowskiej oraz popularyzację dialektu kurpiowskiego. Do eliminacji gminnych konkursu przystąpiło 35 uczestników z klas I - IV szkół podstawowych z miasta i gminy Myszyniec. W kategorii poezja – 24 uczestników, w kategorii gadka – 11 uczestników.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 353
Czytaj więcej: ELIMINACJE GMINNE XLIII KONKURSU RECYTATORSKIEGO „KURPIE ZIELONE W LITERATURZE”
Z okazji 140. rocznicy urodzin Księdza Władysława Skierkowskiego Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Myszyńcu podjęła działania upamiętniające tego wybitnego etnomuzykologa i badacza kultury kurpiowskiej organizując „Noc Poezji”. Wydarzenie poświęcone patronowi myszynieckiej biblioteki odbyło się w Multimedialnym Muzeum w Dzwonnicy Myszynieckiej 15 maja 2026 r. Podczas tego wieczoru miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego zatytułowanego „Urzekła mnie Puszcza Kurpiowska”, który został zorganizowany wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Ostrołęce.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 356
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 129
W piątkowy wieczór (08.05.2026 r.) w ramach obchodów XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie z Jakubem Rutką – autorem powieści kryminalnych pt. „Dom zła”, „Tarocista”, który od urodzenia związany jest z Ostrołęką. Nasz gość jest lektorem, dziennikarzem, założycielem MysteryTV – popularnego kanału, na którym przedstawia tysiącom słuchaczy mrożące krew w żyłach opowiadania o makabrycznych zbrodniach i zjawiskach paranormalnych. Można go także zobaczyć na Instagramie i TikToku, gdzie pokazuje swoją bardziej komediową stronę.
Autor opowiedział o swoich książkach, kulisach ich powstawania, inspiracjach i najbliższych planach wydawniczych. Spotkanie w swobodnej atmosferze poprowadziła Pani Anna Wołosz – dziennikarka, bibliotekarz z MBP w Ostrołęce. Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję do zadawania pytań, zdobycia autografu oraz rozmowy z autorem.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a Jakubowi Rutce – za inspirujące spotkanie pełne pasji, dreszczyku ale i humoru, które na długo pozostaną w pamięci czytelników!
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 406
W poniedziałkowy wieczór 27 kwietnia 2026 r. w czytelni naszej biblioteki odbyło się spotkanie poetyckie z Ewą Mizerek – autorką tomiku zatytułowanego „Usłyszeć ciszę”. Tomik zawiera wiersze, które są odzwierciedleniem osobistych refleksji nad życiem duchowym, przemyśleniami nad sensem istnienia oraz alternatywą zagubienia w zgiełku codziennego życia. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupienia tomików z imienną dedykacją i autografem naszego gościa. Dziękujemy autorce za pełne wrażliwości, wzruszeń i przemyśleń spotkanie oraz wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 403
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 143

